اداره رفاه و تعاون دانشجویی

این اداره از ادارات حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در زیرمجموعه مدیریت امور دانشجویان تعریف گردیده است که در دانشکده پرستاری الیگودرز در قالب امور دانشجویی عهده‌دار ارائه تسهیلات برای دانشجویان شاغل به تحصیل می‌باشد.

قابل ذکر است اصلی‌ترین فعالیت اداره رفاه تعاون دانشجویان، مبتنی بر آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها و اعتبارات ابلاغی از جانب صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌باشد که بصورت مشترک و همزمان، تمام ادارات رفاه و تعاون دانشجویان دانشگاه‌های تابعه در این وزارت از آن تبعیت می‌نمایند.

 

 

شرح وظایف

در بیان شرح وظایف اداره رفاه و تعاون دانشجویی می تواند به عمده‌ترین این وظایف اشاره نمود که هم اکنون در این دانشکده براساس ضوابط تعیین شده در حال اجرا می‌باشند:

  •  پرداخت وام تحصیلی
  •  پرداخت وام مسکن
  •  پرداخت وام ضروری
  •  پرداخت ودیعه مسکن دانشجویان متاهل
  •  پرداخت وام شهریه
  •  پرداخت وام سفر به عتبات عالیات، حج، دانشجویان ممتاز و نمونه، بیماران خاص و ..
  •  انعقاد و اجرای بیمه حوادث دانشجویی
  •  اجرای آیین‌نامه کاردانشجویی
  •  تعامل مستقیم و مستمر با حوزه معاونت دانشجویی دانشگاه

 

فرایندها

با توجه به تعداد قابل توجه دانشجویان شاغل به تحصیل، در هر دانشکده یک نفر کارشناس امور دانشجویان درنظر گرفته شده است و بدین ترتیب، کلیه فرایندهای درخواست تسهیلات دانشجویی از طریق مراجعه به کارشناسان اموردانشجویی دانشکده‌ و یا از طریق پورتال با مراجعه به آدرس تعیین شده با دسترسی مناسب انجام می پذیرد.

دانشجویان پس از اطلاع‌رسانی‌های مربوطه، در مهلت زمانی تعیین شده جهت کسب راهنمایی و ارائه درخواست خود، به کارشناس امور دانشجویی خود مراجعه و از طریق پورتال تعیین شده، اقدامات مربوط به درخواست تسهیلات دانشجویی خود را آغاز می نمایند و در صورت بروز هرگونه ابهام یا اشکال، کارشناس امور دانشجویی دانشکده با ارتباط با اداره رفاه دانشجویان نسبت به رفع ابهام یا اشکال مطرح شده اقدامات لازم را بعمل می آورد.

 

اطلاعات آیین‌نامه‌ای

آیین نامه ها، دستورالعمل‌ها و ضوابط مورد عمل برای کارشناسان اموردانشجویی و نیز دانشجویان از طرق مرسوم ابلاغ و در زمانبندی تعیین شده به مرحله اجرا در می‌آیند.

عمده‌ترین شرایط آیین‌نامه‌ای تسهیلات دانشجویی، دارا بودن صلاحیت اخلاقی و رعایت شئونات دانشجویی، دارا بودن اولویت نیاز مالی، سپردن تعهد محضری، ثبت‌نام در حداقل واحدهای مورد لزوم طبق مقررات آموزشی می‌باشند.

امور دانشجویی این دانشکده  همانند سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با بهره‌مندی از سامانه نرم افزار سراسری صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی که در اختیار تمامی کاربران آموزش دیده خود قرار داده شده است امور تحت مسئولیت خود را به انجام می‌رساند.

 

فرم‌ها و آیین‌نامه‌ها